starchild-turkiye
Ünlü Starchild bebek ayakkabıları ve çocuk ayakkabılarının sihirli dünyasına hoş geldiniz. Starchild ayakkabıları İngiltere'de tasarlanarak elde üretilmekte olup, yapımında kullanılan malzeme üstün kaliteli yumuşak İtalyan derisidir. Ayakkabılarımız, çocukların ayaklarının doğal biçimde gelişmesini sağlayan rahatlık, esneklik ve dengeyi tam olarak sunmaktadır. Yumuşak ayakkabılar, dünya genelinde birçok pediatri uzmanı ve anne tarafından ısrarla tavsiye edilmektedir. Dileriz ki; dünya üzerindeki her çocuk doğal biçimde gelişen sağlıklı ayaklara sahip olabilir.

Amerikan Pediatrik Tıp Derneği ("Çocukların Ayakları" isimleri adlı makaleden alıntılanmıştır)

Yürümeye Başlarken
Küçük çocukların çıplak ayakla veya sadece çorapla yürümelerini sağlamak, ayaklarının normal şekilde büyümesine ve hem kas yapısı ile gücünün hem de ayak parmaklarının kavrama hareketinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Ve tabii ki, dışarıda veya pürüzlü zeminde yürürken bebeklerin ayaklarının, doğal malzemelerden üretilmiş hafif ve esnek ayakkabılarla korunması gerekmektedir.

California, ABD'den Kiropraktik Tıp Uzmanı Dr. Lisa C. Moore'a Göre:
Yumuşak tabanlı bebek ayakkabıları, yeni yürümeye başlayan çocukların ayak bileklerinin güçlenmesini ve kemiklerinin esnekleşmesini sağlayarak ayaklarının yeri iyi kavramasına olanak tanır. Bu da, başta bel kemiği olmak üzere, vücudun geri kalanındaki kemiklerin ve kasların oluşumu için sağlam bir temel oluşturur. Dengeli bir pelvis ve düzgün bir omurga, çocukluktan başlayarak tüm hayatımız boyunca ayaklarımızın sağlıklı olmasına bağlıdır.


Starchild Çocuk Ayakkabıları; Harvey Nichols, Selfridges ve Londra Harrods gibi önde gelen büyük mağazalarda satılmaktadır. Ayrıca Tokyo, Paris, Washington ve dünya genelinde daha başka pek çok şehirde satış yapmaktayız.


Starchild çocuk ve bebek ayakkabıları bugüne dek Madonna, Liam Gallagher, David -Victoria Beckham ve Gwyneth Paltrow'un çocukları dahil olmak üzere pek çok minik VIP'nin ayaklarını süsledi.


Biz ACID- Tasarımda Taklidin Önlenmesi Kuruluşu'nun üyesiyiz; bu da demek oluyor ki tüm ayakkabılarımızın tasarımları tescil edilmektedir. Diğer firmalar bizi taklit ediyorlar, taklitlerimizden sakının!


Starchild Shoes Ltd. Şirketi'nin yönetim müdürü Janet'in kariyeri 20 yıl önce, Vivienne Westwood, Helen Storey ve Nick Coleman ile birlikte çalıştığı Londra'da başladı. Janet, "Vivienne muhteşem biriydi ve tasarım stüdyolarındaki atmosfer de heyecan vericiydi. Onunla birlikte 'Elevated Platforms' (Yükseltilmiş Platformlar) ve 'Rocking Horse' (Atlıkarınca) ayakkabıları gibi parçalar üzerinde çalışmak, sektöre ilişkin derinlemesine bilgi sahibi olmamı sağladı." diyerek Vivienne Westwood hakkındaki görüşlerini dile getirmektedir.

Janet, Prince ve Boy George için de ayakkabı tasarladı.

"1998 yılında önceliklerim değişti ve bir bebeğim oldu; ve ben ilk bebek ayakkabılarımı yaptım... ve Starchild çocuk ve bebek ayakkabıları böylece doğmuş oldu."